Yazar Admin 25 gün önce

ZClassic Fork Haberleri Asılsızmış

ZClassic Fork Haberleri Asılsızmış

ZClassic (ZCL) birkaç gün içinde X10 yaptı ve 4 $ ‘dan 40 $’ a yükseldi. ZCL, bir önceki yıla göre % 48 oranında artışla 39.17 $ ‘a yükseldi. Bittrex fiyat açısından önde gidiyor, Cryptopia’da ise yaklaşık 37 $ değeri üzerinden işlem görüyor.
Ancak, ZCL hakkında sosyal medyada dolaşan hard fork ve ilgili haberler asılsız. Koinmedya olarak dünkü yazımızda sizi uyarmıştık.

Ayrıca bakınız: ZCL’deki Yükselişe Dikkat; Tam Bir Manipülasyon İşliyor

ZClassic ekibi, fork olayının asılsız olduğunu, söylentilere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı:

As said in March, all work has stopped on #Zclassic. Nothing about this has changed. Any proposed fork you may hear about does not have widespread consensus. Please use caution before participating in any fork that is promising guaranteed returns or may sound too good to be true.

— Zclassic (@ZclassicCoin) April 27, 2018

“Mart ayında söylendiği gibi, tüm çalışmalarımız #Zclassic üzerine yoğunlaştırmış bulunmaktayız. Bu konuyla alakalı henüz hiçbir şey değişmedi. Duyduğunuz veya önerilen forkların yaygın bir mutabakatı yoktur. Lütfen garantili geri dönüş vaat eden herhangi bir çatala katılmadan önce dikkatli olun çünkü doğru olamayacak kadar iyi gelebilir.”

Asıl soru, madem asılsız bir haber var. Neden bunca zaman mudahale etmediler? Insanlar bir enteresan. Buna rağmen, ZCL’nin fiyatı artmaya devam etti. Şu an 40 $  değerinde olmasına rağmen 100 $’ lık bir fiyat artışı dahi cazip görünebilir. Çünkü tamamen manipülasyon işliyor.

Ancak dikkatli yatırımcılar, fork ile haberlerin asılsız olduğunda dolayı ve yeni alıcıların muhteşem zarar göreceğine inanıyorlar.

Bu arada, ZClassic’in CEO’su Rhett Creighton bir kez daha bir çatalla ilgili bir mistik tweet attı. Creighton hala bu fikirle ilgilenip ilgilenmediği bilinmemektedir:

If someone were to do another Bitcoin merge fork, they should do it with #PrimeCoin ($XPM)

Bitcoin Prime

— Rhett Creighton (@HeyRhett) April 27, 2018

“Birisi başka bir Bitcoin birleştirme çatalı yapacaksa, bunu #PrimeCoin ($ XPM) ile yapmalıdır

Bitcoin Prime”

Haftasonuna kadar ZCL, geliştiricilerin en azından bir kısmının forku düşünebileceği umuduyla yukarı doğru devam edebilir. Dikkatli olmakta yarar var çünkü piyasada o kadar asılsız haber var ki! Haberleri takip etmek daha fazla hipe yol açabilir. Ancak, ZCL ekibi şunu kavradılar: Olası gerçek bir forka giden günlerde, ZCL’nin değerinde artış olacaktır.

For all the people asking about #ZCLassic and its future, we are one of the teams, together with the talented team of @zclassicdev, developing the coin and giving full support to the infrastructure. $ZCL https://t.co/UhiITW4Oz6

— Zclassic Blue Team (@zclassicblue) April 25, 2018

#ZCLassic ve geleceği hakkında soru soran tüm insanlar için, @zclassicdev’in yetenekli ekibiyle birlikte, coin’i geliştiren ve altyapıya tam destek veren takımlardan biriyiz.”

Bazıları, yeni bir takımın varlığının bile, ZCL’nin bu seviyeleri görmesinin bir takdiri olduğunu düşünüyor. Fork haberlerine dahi gerek olmadığını düşünüyor.

Zclassic (ZCL)’nin daha kısa vadeli pump ve dumpları vardı, ancak bu sefer, yükseliş trendi birkaç gün boyunca sürdü ve fiyat sonradan düşmeye başladı.

Bir taraftan, ZCL’nin düşük arz ve teknoloji nedeniyle anonim para olarak değerlendirilirken, diğer taraftan ZCL ağı denetimsiz kaldı ve cüzdan senkronizasyonda sorun yaşanmaya başladı.Yorum yaz