Yazar Admin 36 gün önce

Yatırımcılar Hızla Kripto Paraya mı Kayıyor

Yatırımcılar Hızla Kripto Paraya mı Kayıyor

Son ortaya çıkan rapora göre 20.000 Dolara kadar yükselerek daha önce yatırım yapanlara büyük kazançlar veren Bitcoin ve Kripto para bir çok kurumsal yatırımcı’nın iştahını kabartmıştı.

Daha önce yükselen fiyatları yatırım için uygun bulmayan bir çok yatırımcı son düşen fiyatların ardından kripto paranın dip noktasını bulmasını bekledi. Ve şimdi bu kurumsal yatırımcılar hızla kripto para yatırımlarıyla sektöre giriş yapmaya başladılar.

Raporlar Kurumsal Yatırımcı’ların Giriş Yaptıklarını Gösteriyor
Cryptocampus’de bir analist olarak çalışan Jeffrey Van de Leemput, son zamanlarda yoğun bir şekilde kurumsal yatırımcıların kripto paraya yatırım yaptıklarını tespit ettiklerini söylüyor;

” İlk defa bu kadar ciddi bir para girişi var. Geçen gün bir Çin’li müşterim için 200.000 BTC transferi yaptırdım. Soros ve diğerleri ve yeni girecek olanları düşününce asıl balon şimdi şişmeye başlıyor.’ diyor.

Smart Valor’da CEO olarak görev yapan Olga Feldmeier, 8000 doların kolayca kırılabilecek bir direnç olduğunu söylüyor. 

”Bir sonraki boğanın ateşlenme safhasını bir çok yatırımcı bekliyor ve bu çıkışı desteklemeye hazırlar.”

Evercore firmasından Rich Core yakın zamanda yaptığı açıklamada Bitcoin yatırımını çekici bir yatırım olarak değerlendiriyor. 2018 yılında yaşanan fiyat düşüşünü dikkate alarak şöyle söylüyor.

”Bunu söylemek bana ne kadar dokunsa da, grafik yüksekten uçan borsalar sonrasın benim dipten alım yaptığım zamanlara benziyor.”

Bir hedge fonu olarak BlockTower’ın CEO’su olan Ari Paul bu konuda yakın zamanda bir açıklama yaptı. Bu açıklamada kripto paraların kurumsal yatırımcılar için artık kaçınılmaz bir yatırım alanı olduğunu belirtiyor;

”Sanırım bir kaç açıdan kaçınılmaz bir durum. Kripto paralara inanmasalar da bu bir emtia sınıfı ve yatırımcılar bu emtiaları alfa fırsat olarak tanımlanan kaçırılmaz bir fırsat olarak görecek kadar zekiler.”Yorum yaz