Yazar Admin 31 gün önce

Wall Street Üstün Yeteneklileri Kripto Paraya Taşıyor

Wall Street Üstün Yeteneklileri Kripto Paraya Taşıyor

Kripto para sektöründe şu anda görülen trendlerden biri de daha önce adını Wall Street firmalarından duyduğumuz yeteneklerin kripto para pazarına giriş yaptığı. Yani kripto para sektörüne ilgi duyan sadece kurumsal yatırımcılar değil. Kripto para sektörü dünyanın en yetenekli insanlarını arının bal kovanına çektiği gibi çekiyor.

Kripto para sektörü bu güne kadar Wall Street’ten bir çok değerli yeteneği kaptı. Aşağıda bunlardan bazılarını görüyorsunuz.

Och-Ziff Kapitan Yönetiminden Alesia Haas
Alesia Haas, CFO (Finans Başkanı) Wall Street firmalarından Och-Ziff Kapital Yönetimi’nden ayrıldı ve dünyanın en büyük cüzdan ve borsa firmalarından biri olan Coinbase’e katıldı.

Goldman Sachs’dan Richard Kim
Richard Kim daha önce JP Morgan’da 5 yıl çalıştı. 2015 yılında Sonrasında Direktör olarak Goldman Sachs’a transfer oldu. Yakın zamanda Kripto Para yatırımcısı Mike NovoGrats kripto ticaret bankası olan Galaxy Digital’ kendisini Baş Operayon Müdürü olarak aldı. Daha önce bu konuda yaptığı açıklamada Novogratz ” Goldman’ın blockchain konusundaki en iyi adımını aldım” şeklinde açıklama yapmıştı.

Goldman Sachs’dan Michael Bucella
Michael Bucella, daha önce Goldman Sachs’da yönetici olarak bulundu. Şu anda BlockTower Kapital’in iş geliştime ve Stratejik ortaklık global başkanı olarak yer alıyor. Şirket daha önce Goldman Sachs’da Başkan Yardımcısı olarak çalışan Matt Goetz’in ortaklığı ile kurulan bir kripto para fonu.

Goldman Sachs’dan James Radecki 
Bankada daha önce Yönetici Direktör olarak çalışan Radecki 2016 yılında Goldman’dan ayrıldı. Şu anda kripto para pazarında dünyanın en büyük kripto para ticareti yapan firmalarından Cumberland Mining firmasında iş geliştirme global başkanı olarak çalışıyor.

Deutsche Bank’dan William Healy 
Bir blockchain ve kripto para hedge fonu olan Pantera Kapital geçen ay Healy’yi işe aldı. Kendini daha önce Deutsche Bank’da Yönetici Director’dü. Healy firmanın Batı Yakası Genel Merkezin’de Fon Yönetim Başkanı olarak başladı.

Bunlar Wall Street’de üst düzeyde yönetici olarak bulunmuş olanları yazdık. Bunlar dışında bir çok daha alt düzeyde yeteneklerde büyük bir hızla kripto para sektörüne geçiş yapıyorlar.Yorum yaz