Yazar Admin 35 gün önce

Vergi Memurları Kripto Tacirlerine Karşı

Vergi Memurları Kripto Tacirlerine Karşı

Dünyanın en büyük ekonomisi, bugün Amerika Birleşik Devletleri ve onun kripto tacirleri geçen yılki kazanımlarının günahlarından kurtulmak zorunda olması nedeniyle vergi adamlarıyla karşı karşıya. Ekonomistler ve pazardaki boğalar, bu gerçeğin dramatik satışlara yol açtığını söylüyor. Boğalar, bugünün ardından fiyatların yükselmesi gerektiğine inanıyor.
Geçtiğimiz birkaç aydır yaşadığımız süreç, aslında kripto tacirleri, vergi ödemeleri için varlıklarını satmalarından kaynaklandığı anlaşılmıştır. Burada bir kez daha kripto’nun favori gurusu olan Fundstrat Global‘ın Başkanı Tom Lee‘ye odaklanıyoruz.

Lee, kısa bir süre önce CNBC’de Fast Money programına konuk oldu ve bu yılki ABD’nin son vergi tarihi bugün olduğu için, ekosistemin gelen nakit tsunamisi potansiyeli için kendini hazırlaması gerektiğine dair iddiasını yeniledi. Amerikalıların vergi burosuna 25 milyar dolar borçlu olduğu tahmin ediliyor. Tam bir Bitcoin fanatiği iseniz videoyu mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Açıkçası, spekülasyonlar şu anda oldukça yaygındır. Vergi Günü, piyasa değerleri üzerinde etkili olacaktı ve haklı olarak, insanlar hesaplarını dengelemek için son birkaç ay boyunca varlıklarını sattiılar, yani verginin doğasında bu var. Böylece, Vergi Günü’nün tamamlanması ve geçmesinden sonra, pazarlarda bazı değişiklikler göreceğiz, şüphesiz!Yorum yaz