Yazar Alparslan Vural 3 hafta önce

Tron Yeni Bir Borsada Listelendi

Tron Yeni Bir Borsada Listelendi

Tron Mainnet öncesinde işlem gördüğü kripto para borsası sayısını artırıyor. Dün Hindistanın en önemli borsalarından biri olan Coinbase borsasında listelenmişti. Coinbase’nin kayıtlı kullanıcı sayısı 1 milyon civarıda. Bu gün ise Hindistanın en büyük kripto para borsası olan Zebpay’da listelendiği duyuruldu. 
 

Mainnet Öncesinde Listelenen Borsa Sayısı 100’e Yaklaştı
Tron’un(TRX) yeni bir borsada listelendiği dün açıklandı. Haberci olarak Tron’nun hızına yetişmekte zorlandığımızı belirtmek istiyorum, hemen hemen her gün yeni bir gelişme paylaşıyoruz.  Dün 3 yeni borsada listelenen Tron’nun bugün Hindistanın en büyük kripto para borsası olan Zebpay‘da listelendiği duyuruldu. Bununla birlikte Coinbase’de listeleneceği söylentileride dolaşıyor ortalıkta, haber henüz resmiyet kazanmadı,  bilgi teyit edildiğinde sizlerle paylaşıyor olacağız. Zebpay resmi Twitter hesabından Tron’un listelendiği, kripto para topluluğuna paylaşıldı. Zebpay platformunu kullanan yatırımcılara harika bir sürpriz yapıldı, Tron işlemlerin de % 0,01 gibi düşük bir komisyon alınacak. 

90 dan fazla borsada listelenen Tron muhtemelen 31 mayısa kadar 100 kripto para borsasında listelenmeyi başarmış olacak. Bildiğiniz gibi listelenen borsa sayısının artması kripto paralara değer istikrarı kazandırıyor.

Dün Justin Sun Twitter’da en çok konuşulan kripto para istatistiklerini yayınladı. Tron hakkında atılan tweet sayısı 2664, Bitcoin hakkında  1665, Verge hakkında ise  811  tweet atılmış. Tabi Tron’nun genç CEO’sunun sosyal medyayı çok iyi kullandığını söylemekte fayda var. Tron hayranları Justin Sun için; ”Tron senin gibi bir CEO’ya sahip olduğu sürece PR çalışmalarına ihtiyaç olmayacak” yorumlarında bulundular.

Hindistan son dönemlerde kripto parayla ilgili aldığı sert kararlarla öne çıkıyor. Hint merkez bankası, yerel bankalara verdiği talimatta hiç bir şekilde kripto para borsaları için hesap açılmaması ve kolaylaştırıcı adımlar atılmamasını istedi.

Hindistan kripto para sektörü için son derece önemli bir ülkede bir döneme neredeyse, dünyada  yapılan her işlemin 10’da 1’i Hindistan’da  gerçekleştiriliyordu.

Profesyonel saha uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre Tron’nun Hindistan’ın en büyük borsasında listelenmesi ve mainnet’in de etkisiyle daha fazla hacim görmesine  neden olacak. Tron en yüksek dönemde 0.3 dolardan işlem görmüştü, şu anda 0,075 dolardan işlem görüyor.  5.milyar dolara yakın bir market hacmiyle IOTA’dan sonra 10. sırada.

Zebpay’da listelenmesi Tron için son derece önemli bir kazanım ve yeni fırsatlara da kapı açabilir.   Kim bilir belki Tron Mainnet öncesi Coinbase anlaşmasını da duyarız.Yorum yaz