Yazar Admin 31 gün önce

Saxo Bank dan Çarpıcı Kripto Para Yorumu

Saxo Bank dan Çarpıcı Kripto Para Yorumu

Danimarka’nı önde gelen bankalarından olan Saxo Bank kripto paralarla ilgili olarak bir çıkışın başında olduğumuzu söyledi. Banka kripto paralarla ilgili olarak iyimser tahminlerde bulunduğu bir rapor yayınladı. Bankanın alt kurumlarından olan SaxoStrats’dan Jacob Pouncey raporda bu yeni dönemin dijital paralarda büyük bir umut vadettiğini söylüyor.

Meşhur Bitcoin enstitüsüne göre kripto para sektörünün yükselişine etki edecek bir çok faktör var. Bunlardan bazıları global ve politik belirsizlik, kredilere ulaşımdaki yetersizlik, oynak emtia fiyatları. Kurum daha önce yaptığı başarılı Bitcoin fiyat tahminleri ile tanınıyor. Böylece son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paraların artık ayı trendini bitirdiğini ve yeni bir çıkış trendinin başladığını söyleyen kurumlar arasında Saxo Bank ‘da katılmış oldu.
Jacob şöyle diyor:

“Düzenlemelerde bir artış olması durumunda kısa vadeli düşüşler yaşanabilir, elinde büyük miktarda kripto para bulunanların yaptığı satışlar sonra Mt. Gox yediemin satışı sürecinde yaşanana benzer bir satış dalgası yaşanabilir.”

şöyle devam ediyor:

“Tarihi olarak, bir çok kripto para global belirsizlik, Brexit, Trump’ın seçilmesi yada Kuzey Kore’nin füze testleri gibi risklerin olduğu bir ortamda fiyat artışı yaşadı.Kurumsal paranın girişi, ve kripto paralara yönelik ölçülü regülasyonlar kripto paralarda iyi bir ikinci çeyrek yaşanmasına neden olabilir.”

Son günlerde kripto para sektöründe ilginç bir gelişme daha yaşanıyor. Wall Street’ten tanıdığımız önemli yetenekler kripto para sektörüne geçiş yapıyorlar.

Jacob raporu şöyle tamamlıyor:

“Bence, biz yavaşça son satış ve düşüş trendinin sona erdiğini göreceğiz. Çünkü bir çok negatif etki yaratan önemli gelişme geride kaldı, belirsizlik büyük oranda ortadan kalktı ve son çıkış sürecinde sektöre giren zayıf eller düşüş sürecinde iyice döküldü. Şu anda içerde olanlar bu kötü sezon başlangıcında ayakta kalabilmiş sağlam yatırımcılar.”

Bitcoin son çıkışı sonrası 9000$ rakamına yaklaştı fakat kıramadı. Şu anda bu seviyenin yakınlarında işlem görüyor ve tekrar hamle yapmak için güç topluyor.Yorum yaz