Yazar Admin 43 gün önce

Rockefeller Ailesinden Kripto Para Atağı

Rockefeller Ailesinden Kripto Para Atağı

John D. Rockefeller ailesi tarafından oluşturulan yatırım fonu Venrock kripto paralara yatırım yapıyor.

Rockefeller Ailesinin Fonu Kripto Para Yatırımı Yapacak
3 Milyar dolar toplam sermayeye sahip fon kripto paralara ve projelere yatırım yapacak. Fon 1969’da John D. Rockefeller’in torunları tarafından kuruldu. Şirket ilk olarak 1 Milyon dolar sermaye ile başladı. Başarılı bir kaç yatırımlar sonrasında bugün 3 milyar dolar sermayeye ulaştı.

Venrock özellikle çok başarılı start-up’ları bulması ve onlara yatırım yapması ile nam saldı. Uzun müşteri portföyleri oldukça etkileyici. Intel ve Apple bugün bildiğimiz durumlarına ulaşmadan çok evvel Venrock tarafından yatırım yapılan firmalardı. Son zamanlarda da oldukça başarılı yatırımları oldu. Nest ve Dollar Shave Club bugün milyar dolar değere ulaşmış Venrock müşterilerinden sadece bir kaçı.

Venrock Başarılı Bir Fon
Venock böyle etkileyici bir başarıya sahip olduğu için, bu yatırım kararı kripto paralar için oldukça sembolik bir değere sahip. Bu tam anlamıyla bir boğa trendi işareti. Bir çok fon bu işareti takip edecek ve kripto paralara yatırım yapmaya başlayacaktır.

Kripto paralar hakkındaki fikri sorulduğunda Venrock ortaklarından David Pakman ilginç bir cevap verdi. Kendisi Venrock’unkısa vadeli kazançlara odaklanmadığını belirtti. Daha çok uzun vadeli potansiyel taşıyan kripto paralara yatırım yapacaklarını söyledi. Venrock gelecekte hayatımızda önemli bir yer alacak olan kripto paralara milyarlarca dolar yatırım yapabilir.

Venrock özellikle kripto para endüstrisinde uzmanlaşmış olan Coinfund ile ortaklık yapacak. Coinfund blockchain teknolojileri geliştiren firmalara yatırım yapan bir fon olarak tanınıyor. Coinfund firmasının en büyük başarılarından biri kendi kripto parasını oluşturan chat programı Kik.

Boğa Koşusu İçin Atış Bekleniyor
Bugünlerde Bitcoin fiyatlarının iyice konsolide olması, zayıf ellerin iyice dökülmüş olması, altcoinlerin geçmişteki değerlerine göre dolar bazında 5-10 katlara varan değer kaybetmiş olması büyük bir alım ve kazanç fırsatı yaratıyor. Bunu elinde sermayesi olan ve bunu değerlendirmek isteyen bir çok yatırımcı görüyor. Onların sadece emin olmak istedikleri düzenlemelerle yaşanabilecek bir çökme olmaması ve kripto paraların yasal olarak tanımlanması. Bu konuda az çok netlik oluşması sonrası yavaş yavaş ellerini açmaya başladıklarını görüyoruz. Önce Soros şimdi de Rockefeller.Bakalım daha kimlerin sektöre girdiğini göreceğiz.Yorum yaz