Yazar Admin 27 gün önce

Ripple 5 Dolar mı Oluyor

Ripple 5 Dolar mı Oluyor

Ripple düşündüğünüzden daha erken 5 dolar olabilir. Sadece 17 gündeki verilere bakıldığında oldukça keyifli rakamlar göreceksiniz, tabi bu 5 dolar olmasının gerekçesi değil. Bunun nedenlerini açıklayacağız. Ripple diğer altcoinler gibi oldukça hareketli. 7 Nisanda 0.47 dolar olan XRP, gün içinde 095 dolarlara kadar çıktı. Şu anda  0.92 dolardan işlem görüyor. 7 Nisanda 18.642.300.000 milyar dolar olan market değeri ise 35.993.172,445 milyar dolara kadar çıktı.
Ripple’de  Kritik Gelişmeler Var
 

Ripple (XRP) şu anda 0.90 dolar üzerinde işlem görüyor. Pozitif bakış açısının gelişmesi ve yükselen moral ile gün içinde 1 dolar seviyesine çok yaklaştı. 23 Nisanda %5 lik bir artışın ardından 7 günlük toplam değer artışı % 37 seviyesinde.  Şayet direnç noktası olan 1 doları kararsa, yeni bir boğa rallisi başlayabilir. Yeni hedefi 2 dolar, ardından 5 dolara koşabilir. Şayet yatırımcılar ve Ripple’nin arkasındaki topluluk buna inanırsa,  beklediklerinden erken ulaşılabilir bir hedef haline gelecektir. Yeni anlaşmalar ve piyasadaki olumlu hava nedeniyle XRP’nin günlük işlem hacimlerinde ciddi yükselme görülüyor, günlük işlem hacmi tekrar milyar dolarları görmeye başladı son 24 saatlik işlem hacmi 1.460.050.000 Dolar. Olumlu hava devam ederse, günlük işlem hacminin artmasını beklemek mümkün.

Sınır Ötesi Ödemeler,  Ripple’nin En güçlü Argümanlarından Bir Tanesidir
Kripto para devriminin en önemli yönlerinden biri uluslar arası transferlerde sağlamış olduğu avantajdır. Ripple tamda buna odaklanıyor. Ripple‘nin, sınır ötesi ödemelerini daha hızlı, daha ucuz hale getirdiğini biliyoruz. Bu nedenle bir çok ödeme sağlayıcısı tarafından destekleniyor ve geleceğin en parlak şirketleri arasında gösteriliyor. Her ne kadar eleştiri alsada Ripple devleşirken XRP’nin cüce kalmasını beklemek çok mantıklı değil. Şirket eleştirilere cevap olarak XRP’ye daha fazla odaklanacağını açıklamak zorunda kaldı. Sadece sınırı ötesi ödemeler değil, dikkat edilmesi gerek bir alan daha var oda şirket içi (iç ödemeler) ödemelerde XRP kullanımına yönelebilir. Uçsuz bucaksız bir pazardan bahsetmek mümkün. Şu bir gerçek oyun yeni başlıyor, sadece oyunun kurallarıda oyun içinde belirlendiğinden zaman zaman aksaklıklar oluyor.

Ripple cephesinde yoğun bir tempo var, henüz netleşmemekle birlikte XRP’nin Fed Ödemeleri iyileştirme proğramına dahil olma ihtimali var. FedPay raporları bundan bahsetmesede XRP nin sunduğu avantajlar nedeniyle FedPay’e eklenmesini beklemek son derece mantıklı.

Ripple iç ödemeleri gerçekleştirebilecek kapasitede olduğunu yaptığı anlaşmalar ile kanıtlamıştır. Japonyada ki irili ufaklı bankaların neredeyse tamamı Ripple’nin müşterisi. ABD pazarına girerken yeterli altyapıya sahip olduğunu biliyor. Çok uluslu ödeme sağlayıcıları( Santander, MoneyGarm, Western Union vs) ile olan ortaklıkları,  şirketlerin uluslar arası ve yerel ödeme sistemlerinde bir devrim yapmasına  neden olabilir ve XRP için bu tırmanma şeridine girmesinin başlangıcı anlamına gelir.

XRP’nin Japonyadaki partnerlerinden biri olan SBI Holdings CEO’su 2018 yılı sonunda XRP fiyatını 10 dolar olarak tahmin ediyor. Korkunç bir karlılık değil mi?

XRP Yakında  Kripto Sektörünün Referans Borsalarından Birinde Listelenebilir
Ripple (XRP) dünya çapında  bir kripto para borsasında listelenebilir Coinbase ve Gemini borsalarından eleştiri alsada borsaların burdaki ticaretten yüksek miktarda kazanç elde edecekleri biliniyor. Şu ana kadar ABD merkezli borsalarda girişimleri başarısızlıkla sonuçlandı. Unutmamak gerekiyor ki bazı olumsuz kararlar konjonktürel olabiliyor. Yakında devasa bir borsada listeleneceğine yönelik spekülasyonlar yok değil. Şayet bu gerçekleşirse belki 10 dolar değil ama 5 dolar hedefi için ralli başlamış olacaktır.

Revolut, mobil uygulamasına XRP’nin Eklenmesi
Revolut Bankası, portföylerine XRP yi ekleyeceklerini duyurdu. Bu daha önce medyaya yansıyan bir bilgiydi. Ancak bu kararın uygulanması Nisan ayının sonu bulacak.  XRP  Revolut cüzdanına eklenirse ve ticari olarak al-sata imkan verirse  daha fazla insan XRP yi tanımış olacak ve ticari hacim artacaktır.

Revolut şu anda BTC, ETH ve LTC’yi destekliyor. XRP nin eklenmesi daha popüler olmasına katkı sağlayacaktır. Revolut neden bu kadar önemli derseniz, kullanım kolaylığı ve fiat parayla insanların kripto para almasına imkan vermesi  açısından önemlidir. Cüzdan 25 fiat parayı destekliyor, geniş bir kullanıcı kitlesine sahip.

Yukarıda sıraladığımız gerekçelerden dolayı XRP’nin bir ralliye hazırlandığını söylemek mümkün, Bu nedenle Ripple düşündüğünüzden daha erken 5 dolar olabilir. ”Bitcoin’deki istikrar ” tüm altcoinleri etkilediği gibi XRP’yi de etikleyecektir. Riiple’nin hedefine ulaşması birazda buna bağlıdırYorum yaz