Yazar Alparslan Vural 2 hafta önce

Linxus Bitcoin Yükseleceğini mi Söylüyor

Linxus Bitcoin Yükseleceğini mi Söylüyor

Kripto para sektörü büyüleyici olduğu kadar da kafa karıştırıcı bir alan. Ne zaman pozitif bir momentum başlasa negatif bir olayla hemen önü kesiliyor.

Bitcoin ve altcoin’in oynak doğasına rağmen Linxus Management adlı Hedge fonunun CEO’su olan Mark Harrington halen boğa modunda. Yakın zamanda verdiği mülakatta milyonlarca dolarlık yatırımı olan hedge fonu yöneticisi şu anda kripto para yatırımı yapmak için en doğru zaman olduğunu belirtiyor.

Bitcoin ve Altcoinlerin Oynak Doğası
İnsanların çoğu fiyatların nasıl bu kadar oynak olabildiğini biliyorlar.Bu finansal ürün ve hizmetlerin doğasında var. Fiyat istikrarı ulaşmanın oldukça zor olduğu yabancı bir konsept. Hatta ”İstikrarlı Coinler” olarak adlandırılan coinler bile az da olsa fiyat oynamalarına meyillidir. Bununla birlikte bu kripto paralar kendilerinin sabitlendiği fiyatları sürdürme konusunda sorun yaşamazlar.

Kripto para dünyasındaki fiyat oynaklığı normal bir finansal hizmet yada ürün ile karşılaştırılamayacak kadar fazla. Fiyat oynamaları her gün yaşanıyor. Göz açıp kapayıncaya kadar para kazanabilir yada kaybedebilirsiniz. Kripto para sektöründeki başarının birinci kuralı birinin duygularını yatırım kararlarına dahil etmemesidir. Tepkisel kararlar ölümcül sonuçlar doğurabilir.

İnsanların dikkatini kripto paraya çekmek oldukça zordur. Kripto para sektörüne ait yeni türden yatırım araçları daha fazla insanın bu alana ulaşımını sağlayabilir. Örneğin vadeliler. Hedge Fon yöneticisi Mark Harrington içinde bulunduğumuz dönemin farklı kripto paralara yatırım yapmak için stratejik açıdan en uygun zaman olduğunu belirtiyor. Tedbirli bir yatırımcı tüm yumurtaları aynı sepete koymaz.

Hedge Fonu Kripto Paralarla İlgili
Mark Harrington The Cryptograph’a verdiği mülakatta ”yakın gelecekte kripto para pazarının yükselmesini beklediğini söyledi.” Bu oldukça boğa ruhlu bir duruş. Harrington bazı projelerin şiştiğini fakat genel kripto para sektörünün 2018 yılında 1 Trilyon Dolar hacmine çıkmasını beklediğini söylüyor.ETF’ler ve kalifiye fon hesaplarının dahil olmasıyla kripto para sektörünün büyümeye devam edeceğini söyledi.

Bu geleceğin henüz net olmadığı bir dönemde kendi pozisyonunu açık edecek şekilde bir hedge fonu yöneticisi tarafından söyleniyor. Düzenleyiciler kripto paralar karşı kısıtlama yada yasaklamalara gitse de ufukta oldukça umut verici gelişmeler görünüyor. Mülakatta Harrington ABD hükümetinin konuya yaklaşımının uzlaşmacı ve anlayışlı olduğunu belirtiyor. Gelecek için oldukça fazla spekülasyon olmasına rağmen bu ifade oldukça ilginç duruyor.

Yakın zamanda bir çok analist ve hedge fonu yöneticisi Bitcoin ve Ethereum ile ilgili boğa trendi beklentilerini açıkladılar. Bu dönemde yeniden kripto para hedge fonlarında artış olduğuna dair haberler geliyor. Yıldız falına bakacak olursak kripto para fonunu yakın gelecekte görülmeye değer parlak günler bekliyor. Eğer bir Hedge Fonu yöneticisi bu kadar açık bir şekilde ifade ediyorsa bir bildiği vardır. Çünkü aksi bir durum kendi kariyeri ve pozisyonunun sorgulanması anlamına gelecektir.Yorum yaz