Yazar Admin 42 gün önce

Kripto Para Derneklerinden İsyan Bayrağı

Kripto Para Derneklerinden İsyan Bayrağı

Kripto para dernekleri yasaklara karşı hukuksal mücadele kararı aldı. İsviçre, Kazakistan ve Ermenistan’dan dernekleri ve işletmeleri, reklam kısıtlamaları nedeniyle yasakçı şirketlere dava açmak için girişimde bulundular. New York’ta ortak davalar açılacak. Yasal masraflar, Estonya’da kayıtlı bir cüzdanda bağış yoluyla toplanan fonlardan karşılanacaktır.  

Mayıs Ayında Toplu Davalar Açılacak
Kripto para dernekleri yasaklara karşı hukuksal mücadele kararı aldı.

Rusya, Çin, Güney Koredeki  dernekler yasak kararına karşı ortak hareket etme kararı almışlardı. Bu karara İsviçre, Kazakistan ve Ermenistan’dan da destek geldi. Güç birliği yapan yatırımcılar ve dernekler Mayıs ayında New York’da açılacak davaya hazırlanıyorlar. Topluluk EBA (Avrasya Blockchain Associattion )çatısı altında toplandı. EBA sektörel menfaatleri savunmakla yetkilendirdi. Tek çatı altında toplanma kararı İsviçre merkezli İnnmind şirketinden geldi.

EBA ilk para teklifi (ICO) gibi projelere yasak getiren  sosyal medya devlerine öncelikle dava açacak. Öncelik; Facebook, Linkedin, Google, Yandex, Twitter gibi şirketlerde olacak. Davanın Mayıs ayında açılacağını Rus kripto para ve Blockchain derneği başkanı Yuri Pripachkin tarafından bildirildi.

EBA yetkilileri davaların sayısını artırmayı planlıyor, her şirket bağlı bulunduğu ülkede ve eyalette benzer davalar açacak. Benzer davalar ABD’nin diğer eyaletlerinde de açılacak.EBA yetkilileri en adil kararın ABD’nin Wyoming eyaletinden geldiği konusunda hem fikirler.

Kripto para dernekleri yasaklara karşı hukuksal mücadele kararı aldıKripto para dernekleri yasaklara karşı hukuksal mücadele kararı aldı
Dernekler Lüksemburg’da kayıtlı yeni bir fonla temsil edilecek. Yasal masrafları gönüllü bağışlarla karşılamayı planlıyorlar. Avukatlık masrafları, gönüllüler tarafından toplanacak gelirle karşılanacak.

Pripachkin, Rusya Ticaret ve Sanayi Odası’nda  ”İnternet reklam fırsatları ve engelleri” hakkında düzenlenen bir yuvarlak masa toplantısında “Sansürün yeniden canlanmasına tanık oluyoruz” dedi. Pripachkin, Ruslar “sansürün ne demek olduğunu ” iyi biliyorlar ve bu yüzden tepkileri bu kadar keskin dedi. İnternetin bir özgürlük bölgesi olması gerektiğini  belirtildi.

Pripachkin ,

“Bir iş adamı olarak, bilgi özgürlüğü konusunda, otoriter bir kaynağın avantajlarından yararlanarak özel        gereksinimlerimizi karşılamak istiyoruz, ırk, din ve diğer ayrımcılıkla karşılaşmak istemiyoruz, ”
”Her Yasak  Kararına Tepki Vereceğiz”
Konuyu mahkemeye götürmek fikri Rus Kiroto Para ve Blockchain Association (RACIB), Kore Girişim İş Birliği (KOVA) ve Çin Kripto Para Yatırımcıları Birliği’inden  (LBTC) deldi. Dernekler, tekel gücünün kötüye kullanıldığını düşünüyor.

Kripto para dernekleri yasaklara karşı hukuksal mücadele kararı aldı.

Facebook, yasağın, spam ve sahte reklamlarla ilgili şikayetlerden kaynaklandığını iddia ederek yasak kararı aldığını belirtiyor. Facebook, finansal ürün reklamlarının yanıltıcı veya aldatıcı olmamasını talep ediyor. Yasak, ikili opsiyonlar (Forex), ilk para teklifleri (ICO)ve kripto para birimlerini kapsıyor.

Google, kripto para ilgili reklam kısıtlamalarını Mart ayında açıkladı. Küresel arama motoru, kripto para teklifleri (ICO), kripto para borsaları, cüzdanlar (vallet) ve kripto para ticaret danışmanlığı reklamlarını yasakladı.

Bu kararlarıdan sonra, diğer internet şirketleride benzer politika değişikliklerine gittiler. Mart ayının sonuna doğru Twitter, organizatörlerin, hedef ülkede denetlendiğini kanıtlayamayan ICO‘lar için reklamları yasakladı.

 Yorum yaz