Yazar Admin 35 gün önce

FuturoCoin Nedir Anlık Ödemeye Yapmayı Sağlayacak mı

FuturoCoin Nedir Anlık Ödemeye Yapmayı Sağlayacak mı

Blockhain teknolojisi günümüz dünyasına damga vuruyor. Bu işin acemisi de profesyoneli de kripto para sahibi olabiliyor. Bitcoin küçük parçalar halinde de alınabiliyor ancak tam bir Bitcoin harcamak için birkaç bin doları gözden çıkaran çok fazla kişi yok. Bazı yatırımcılar tam Bitcoin almak yerine ellerindeki parayı piyasaya yeni giriş yapmış, gelecek vaat ettiği düşünülen koinlere yatırıyorlar. Bu koinlerden biri de FuturoCoin.

FuturoCoin blockchain dünyasına Ocak 2018’de giriş yapmıştı. Anlık olarak işlem yapmayı sağlayan bir elektronik para sistem içerisinde kullanılan FuturoCoin YoBit, Coindeal ve Piyasa gibi borsalarda destekleniyor. FTO’nun YoBit üzerindeki günlük ticaret hacmi 255 bin doları buluyor.

FuturoCoin hakkında bilinenler

FuturoCoin meşhur kripto paralardan olan DASH’in mevcut kod yapısı üzerine kuruldu. Dolayısıyla FTO’nun DASH’in sunduğu imkanlardan ve güncellemelerden yararlanabilme gibi bir avantajı var.

FTO’nun en büyük avantajları şu şekilde:

1- Anlık ödemeler

Ekipteki geliştiriciler DASH’in biraz daha kapsamlı bir versiyonunu oluşturdular. FuturoCoin ile DASh arasındaki ana fark FTO’daki işlemlerin anlık olarak gerçekleşiyor olması. Bu da FuturoCoin’in işlemin gerçekleşmesi için beklemek zorunda kalma sorununu çözdüğü anlamına geliyor. FuturoCoin üzerindeki işlemlerin onaylanması yalnızca 4 saniye sürerken bu süre DASH’te 15 dakikayı bulabiliyor. Ayrıca tek bir işlemde 10 adet girdi ya da çıktı olsa bile işlem ücreti sabit kalıyor

2-  İki katmanlı ağ yapısı

FuturoCoin sisteminde ana düğümler (masternode) kullanılıyor. Bu düğümler sayesinde ödemeler anlık olarak, sabit bir işlem ücretiyle gerçekleşebiliyorlar. DASH’te de ana ağlar kullanılıyor ancak anlık ödeme yapmak için bu ağlara fazladan ödeme yapılması gerekiyor. FuturoCoin’de ise böyle bir hizmet için fazladan işlem ücreti ödemeye gerek yok.

3- İşlem ücretleri

FuturoCoin üzerinde anlık olarak yapılan tüm işlemlerin sabit bir işlem ücreti var. FuturoCoin üzerinde yapılan işlemlerde işlemin büyüklüğü, kaç adet koin gönderildiği gibi şeyler önem arz etmiyor. Tek bir işlem ile 10 farklı alıcıya koin göndermek için fazladan ödeme yapmak gerekmiyor.

Bu piyasada ne kadar fazla dolandırıcı olduğunu bilen FuturoCoin, olabildiğince şeffaf bir iş yapmaya çalışıyor. Projenin kodu herkes tarafından görülebiliyor.

FuturoCoin hakkında daha fazla bilgi edinmek için projenin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz: FuturoCoin

Ayrıca sosyal medya hesaplarına da göz atmak isterseniz:

https://t.me/futurocoin_chat

https://facebook.com/FuturoCoin-189502765109114

https://medium.com/@FuturoCoin

https://www.instagram.com/futurocoincomYorum yaz