Yazar Admin 26 gün önce

Fixy Network Nedir? Nasıl Çalışır? Özel Röportajı Kaçırmayın

Fixy Network Nedir? Nasıl Çalışır? Özel Röportajı Kaçırmayın

Fixy Network gündelik hayatta kripto para kullanımını kolaylaştırma amacıyla kuruldu. Ağ kapsamında merkezsiz bir borsa faaliyet gösteriyor. Bunun yanı sıra Fixy hediye kartları (Gift Cards) tüm dünyadaki yatırımcılara dağıtılıyor. ICO kampanyası düzenlemeye hazırlanan platformun ön satışında yatırımcıları %40 bonus fırsatı bekliyor.

Fixy Network kripto para işlemleriyle haşır neşir müşterileri ve satıcıları aynı platformun çatısı altında topluyor. Yatırımcılar tüm dünyada onaylı mağazalarda satılacak Fixy hediye kartlarını satın alarak kripto para dünyasına ilk adımını atabilir. “Müşterini Tanı” prosedürünü tamamlayan kullanıcıların kartları anında basılır ve bakiye direkt olarak cüzdanda görünür. Bir diğer deyişle Fixy’nin temel gayesi basit bir işlem sonucunda kullanıcılarla partnerleri birbirine bağlamaktır.

Fixy projesine kısaca bir göz attıktan sonra şimdide projenin başında olan isim Hasan Turgut ile CoinTürk olarak yaptığımız özel röportaja geçelim.

Kim olduğunuzdan ve sektördeki deneyimlerinizden bahsedebilir misiniz?

Merhaba. Ben Hasan Turgut. Avusturya’da yaşıyorum ve bugüne kadar is hayatında pek çok konuda yer aldım. Profesyonel kariyerim çeşitli tanınmış şirketlerde teknik pozisyonlardan yönetim pozisyonlarına kadar uzanır. Ayrıca IT çözümleri ve PLM entegrasyonu ile ilgili GER100 ve AUT100 şirketleri ile iyi anlaşmalar yaptım. Bir vizyoner olarak, FIXY NETWORK projesini hem kullanıcıya, hem yatırımcıya faydalı ve ayni zamanda üye şirketlerin daha yüksek gelir elde edilebilmesi icin geliştirdim. Hem Teknik hem de yönetsel deneyimimi yeni geliştirdiğimiz Fixy Network projesinde kullanıyorum.

Fixy Network nedir ve nasıl çalışır? Kısaca bahsedebilir misiniz?

Fixy Network mobile bir app üzerinden bir pazar yeri (marketplace) ve OTC ticareti sağlayan bir platformdur. Bu platformda kullanıcılar kripto paralarını başka kullanıcılar ile alım satım yapabilir ya da başka bir kullanıcı ile veya bir dükkanda kripto para ile alışveriş yapabilir. Fixy Network platformuna şirketler, perakendeciler de üye olabilir. Reklam ile toplanan gelirlerin %55’i app üzerinden oyun oynayan kullanıcılara geri ödenir.

Fixy Network’ün altında yatan temel fikir nedir?

İki ana fikir üzerine bina ettik bu projeyi. Birincisi kripto’ya girmek isteyen ama girmenin zorluğundan çekinen insanlara çok kolay bir yol sunarak onları kripto para dünyasına çekmek. İkincisi de halihazırda zaten kripto para ile uğraşanlara kripto’yu FIAT’a dönüştürmeden harcama rahatlığı getirmek.

Projenizde Ethereum teknolojisini seçmenizin nedeni nedir?

Başka blockchain teknolojilerini kullanmayı da düşündük. NEBL örneğin düşündüğümüz blockchain’lerden biriydi. Ama karar vermeden önce pek çok faktörü düşünmek zorundaydık. Bilinirlik ve olgunluk açısından Ethereum’a güvenebileceğimizi gördük. Ayrıca borsalara girmek önceliklerimizden biri ve ethereum teknolojisine sahip bir token için borsalara girmek daha kolay.

Şimdide ICO’nuz hakkında konuşalım, ne zaman başlayacak ve nasıl işleyecek?

ICO’muz 1 Mayıs’da başlayacak ve Mayıs’ın sonunda bitmiş olacak. ICO’muzu 3 faza ayırdık. İlk fazda %40 bonus vereceğiz ki biz buna pre-ICO safhası diyoruz. Daha sonra %20 bonus vereceğiz. Son fazda ise bonus olmayacak. ICO’muza katılmak için whitelist ve KYC süreci olmayacak. 1 Mayıs’ta yayınlayacağımız adrese ETH gönderen herkes ICO’muza katılmış olacak. Fixy token’ları anında yatırımcılarımızın ETH adresine göndereceğiz.

Son olarak, potansiyel kullanıcılarınız ve yatırımcılarımız için herhangi bir mesajınız var mı?

Uzun dönemde insanların kripto para konusunda ilk başvuracakları uygulamalardan biri olmak istiyoruz. Çok şeffaf bir ICO süreci yürütüyoruz. Takım üyelerimizin özgeçmişleri, başarıları ve projemizin hedefleri web sayfamızda çok net olarak açıklamış durumda. Kendimize güveniyoruz. Proje kodlarımız güvenlik açısında denetimden geçti ve AAA notu aldı. Teknik ekibimiz çalışan bir app’i şimdiden geliştirdi. Böyle bir ICO’ya sıkça rastlanılacağını sanmıyorum. Yatırımcılarımız içleri rahat bir şekilde Fixy’ye yatırım yapabilirler..

Toplam 400 ETH değerinde (14 milyon adet) FXY token’inin satışa sunulacağı ön satışta yatırımcıları %40 bonus fırsatı bekliyor. Platformun faaliyete geçmesi için gereken en düşük yatırım miktarı 2000 ETH. Platformun üst yatırım limiti ise 11.400 ETH olarak belirlendi. Toplamda 100 milyon adet basılan FXY token’lerinin 54 milyonu 16 – 23 Mayıs arasında düzenlenecek 1. ICO döneminde %20 bonusla yatırımcılara dağıtılacak. 25 – 31 Mayıs arasında düzenlenecek 2. ICO döneminde ise token birim fiyatı 1 ETH = 5000 FXY oranına sabitlenecek. Satılmayan token’ler ise smart contract tarafından yakılacak.Yorum yaz