Yazar Admin 47 gün önce

Elementh ile E-ticarette Yeni Dönem Başlıyor

Elementh ile E-ticarette Yeni Dönem Başlıyor

E-ticarette yeni bir sayfa açmaya hazırlanan Elementh Foundation ticareti tüm market katılımcıları için daha anlaşılır ve kolay bir hale getirmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda kurulan blockchain altyapılı e-ticaret altyapısı satıcıları ve müşterileri birbirine bağlıyor. Ethereum ICO’lar için ne ise Elementh de e-ticaret için o: Satıcı-müşteri iletişimini daha kolay ve efektif hale getiren bir standart.

Günümüzde en iyi e-ticaret platformları bile malların kısıtlı sayıda oluşu ve mal mülkiyetini içeren gerçek zamanlı verilerin olmayışı gibi sorunları ortadan kaldırmakta yetersiz kalıyor. Elementhplatformunda bu ve benzeri veriler küresel piyasanın tüm katılımcıları tarafından görüntülenebiliyor. Dolayısıyla tüm mallara dair gerçek ve tarihi veri kaydının bulunduğu merkezsiz bir veri tabanı ortaya çıkıyor.

Aynı mallara lüzumsuz bir şekilde çoklu kredi kartı atamak yerine birleşik ürün sınıflandırması sistemi kullanılıyor. Örneğin; birçok satıcı tamamen aynı ürünleri satabilir. Bu durumda tüm ürünler tek bir karta kayıtlı olur.

Belirli bir ürüne bağlı mülkiyet transferi zincirinin yaratılması ve sürdürülmesi daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Elementh, mevcut tüm verileri bir araya getirmek suretiyle birleştirilmiş mal mülkiyeti sistemini yaratıyor ve ağdaki tüm ürünlerin gerçek olup olmadığının kontrol edilebilmesini sağlıyor.

Ünlü şirketlerin birçoğu sahtecilik sorununun çözümü için milyar dolarlar harcıyor. Bir örnek vermek gerekirse; 2012’den 2016’ya kadar Alibaba Group, platformunu sahte mallardan temizlemek ve bu yolla itibarını korumak için 2.4 milyar dolar harcama yaptı. Elementh’in geliştirdiği çözümle birlikte ne kadar tasarruf edilebileceğini varın siz düşünün!

Elementh’in misyonu belli: Küresel ve şeffaf bir e-ticaret ortamı yaratmak. Yatırımcılar da uzun yolculuğunda Elementh’e destek olabilir. ICO’su 1 Nisan’da başlayan platformun Aralık ayında faaliyete geçmesi planlanıyor. Yani küresel e-ticarette yeni dönem yıl bitmeden başlıyor.Yorum yaz