Yazar Alparslan Vural 2 hafta önce

Bytecoin Rekora Koştu BCN Nedir

Bytecoin Rekora Koştu BCN Nedir

Bytecoin (BCN) geçtiğimiz aylarda dikkatleri üzerine çekmiştir – ancak bugün bir- iki saat içerisinde % 300’ün üzerinde bir büyüme ile adeta uzaya yolculuk yaptı. Bunda en önemli pay şüphesiz dünyanın en büyük borsası olan Binance’ın payı çok büyüktür.

Twitter ' Bytecoin_BNC

“Bytecoin’in @binance’de listelendiğini duyurmaktan gurur duyuyorum !!! Entegrasyon sürecine katılan herkese milyon kez teşekkür! Ve tüm bu süre boyunca bizimle kaldığımız için topluluğumuza çok teşekkür ederiz! @jnfgoldberg
#BCN #binance #ByteCoin”

Binance listeleme haberinden sonra, Bytecoin (BCN) bir gün içinde 0,006 $’dan 0,016 dolara fırladı. Listelendiği Binance’da ise resmen uzaya merdiven dayamış durumda. Haberin yazıldığı sırada Binance’da 0.09$ üzerinden işlem görmektedir. Diğer borsalarda bile %300 artış kaydetmesine rağmen yine de 10X arbitraj imkanı tanımaktadır.

Saatler içinde fiyat, Bitcoin fiyatlarına karşi en büyük artısş gösterdi. Bu bir rekor! Bu rekor onu, ticaret hacimleri bakımından zirveye taşıdı. Aralık hareketinden bir kaç ay sonra yaşanan çöküşün ardından, BCN oyuna geri döndü. Düşüşü suskun olmuştu ama dönüşü muhteşem oldu.

BCN Nedir?


Bytecoin (BCN), ilk 2012 yılında piyasaya sürülmüş ve uzun bir süre 10 satoshi fiyattan işlem gören bir kripto para birimidir. Bytecoin”i diğer kripto paralardan ayıran özelliği CryptoNote teknolojisi kullanılarak üretilmiş olması ve sıfırdan kodlanarak üretilmiş olmasıdır. Bytecoin bir Bitcoin fork’udur.

Her kullanıcının Bytecoin ağ geliştirmesine katkı sağlamasına imkan tanıyan, merkezsiz ve açık kaynak kodlu bir kripto para birimidir. Gizliliğe ve güvenliğe çok önem veren platform,  mali gizliliğini korumak isteyen kişiler için idealdir.

Neden Bytecoin

Ücretsiz uluslararası anında ödemeler: Bytecoin, internet ağı kadar hızlı çalışır. Ödemeler, şifreleme doğrulamasını gerektirdiğinden ödemelerinizin işlenmesi biraz zaman alacaktır. Bytecoin, çekim işlemlerinden ne kadar gönderirseniz gönderin sadece 1 BCN kesilmektedir.

Güvenlik: Bytecoin “kullanıcı parasını kaybolması imkansız kılan en güvenli ve en modern sifreleme algoritmalarıyla korur”. Bytecoin’in geliştiricileri, para biriminin haclenmesi için “süper bir bilgisayarın muazzam miktarda pahalı elektrik ve hesaplama gücünü gerektirdiğini” iddia ediyor. Bu nedenle, Hackerlar bu para birimiyle uğraşmıyor.

Güvenli gizli veriler: Bytecoin, bu bilgileri açığa çıkarmayı seçmediğiniz sürece “mali operasyonlar ve cüzdan bakiyeniz hakkında bilgi edinmenin tamamen imkansız” olduğunu iddia ediyor. Yalnızca iş ortaklarınızın ve üçüncü tarafların göreceği bilgileri yönetebilirsiniz.Yorum yaz