Yazar Alparslan Vural 3 hafta önce

Bu Coinler Bir Hafta İçerisinde Yüzde 100 Kazandırıyormuş

Bu Coinler Bir Hafta İçerisinde Yüzde 100 Kazandırıyormuş

Yatırımcılar doğru ürünü bulmak için sürekli piyasayı takip ediyor. Bir çok altcoin özellikle etkinlik takvimlerine göre değer kazanıyor.NanjCoin (NANJ), Aeternity (AE), PrimeCoin (XPM)  etkinlik takvimindeki önemli günler yaklaştıkça değerlenmeye başladılar. Kriptolara ait etikinlik takvimini  günün özetini sunduğumuz AKŞAM POSTASINDAN takip edebilirsiniz. Bu makalede yatırımcılara 1 haftada  %100’den fazla kazandıran 3 kriptoyu özetleyeceğiz.
 

NanjCoin (NANJ)


NanajCoin sektörün en yeni altcoinlerinden Mart ayının başlarında piyasaya girdi. Merkezi Japonyada, sporla ilgili ödemelere odaklanmış. Spor tutukunlarının  istedikleri sporcuya bağış yapmaları veya hediye gönderebilmesine imkan veriyor.  NanjCoin’e yatırım yapmak istiyorsanız CoinExchange.io dan BTC ile satın alabilirsiniz. NanjCoin tokenlerini herhangi bir takımı veya bireysel sporcuyu desteklemek için kullanılacağından spor endüstrisinin büyüklüğüde dikkate alındığında pörtföye eklenmesinde fayda olabilir. NanjCoin yatırımcılarına oy hakkı veriyor, dolayısıyla ekibin nasıl yönetildiğinden yatırımcılarda söz hakkına sahip olacağından paydaşlar için önemli bir konudur.

NanjCoin’nin  fiyatı

NanjCoin coinmarketcap verilerine göre 199. sırada yer alıyor. Değeri oldukça uygun 0.0034 dolar. Toplam token sayısı 30 milyar, piyasada bulunan token miktarı 19.361.887.557 adet, işlem gördüğü borsalar Marcatox ve Coinexchange. Borsaya girdiği günden bu güne %700 oranında büyüdü. Son 7 günde ise dolar karşısında %113 oranında büyüdü. Market değeri 66.3 milyon dolar.

Aeternity  (AE)

Ethereum tabanlı bir altcoin dolaysıyla ERC20 tokeni. blockchain ağını daha güvenli olması için karma konsensus mekanizma sı kullanıyor. 2017 yılında piysaya sürüldü. Aeternity’in başında uzman bir isim var Yanislav Malahov. Token 47 ülkeden yatırımcı tarafından destekleniyor.

Hibrit algoritma kullanması dışında, tokenin ölçeklendirme ve yüksek performans sergilemesi için akıllı sözleşme dağıtımına yardımcı olması adına Oracles adı verilen bir teknoloji kullanıyor. Madencilik yapılabilen Aeternity de paydaşlara güzel avantajlar sunuluyor.

Neden Portföyünüzde Olmalı?
Bu tokenin en değerli özelliği sınırsız işlem yapma durumudur. Aeternity ekibi blockchaini kitlesel fonlama projelerinde, merkezi olmayan projelerde, kripto borsalarında, gıda endüstrisinde, mikro ve nano ödemelerde kullanılması için dApp (merkezi olmayan uygulama) geliştirmeyi planlıyor. Aeternity kuluçka döneminde oldukça başarılı işler çıkarda ve büyük günde yaklaşıyor. Mayıs ayında kendi ana ağına  (Mainnet)geçiyor. Kısa vadede değerinin katlanacağını söylemek doğru olacaktır.

AE fiyatı
AE tokenin fiyatı şu anda 5.02 dolar. 24 saat içindeki artış oranı %29, son 7 günde %133 oranında  artış gösterdi. market değeri 1.164 milyar dolar. Toplam arz 273.685.830 AE, piyasa toplam 233.020.472 AE var.

Mainnetle birlikte 2-3x görmesi muhtemel.

PrimeCoin (XPM)

Bitcoin ile aynı kripto teknolojisini kullanarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte ağın,proof of work consensus  algoritması benzersiz bir şekilde entegre edilmiştir.

Primecoin‘in konseptinin temel dayanağı asal sayılardır. Asal sayıların kullanılmasının nedeni, XPM madenciliğini kripto paranın en önemli yönlerinden biri haline getirmek.

Takip edilmesi gereken altcoinlerden bir tanesi uygun fiyat aralığına geldiğinde portföye eklenmesinde fayda var diye düşünüyoruz.

 

Uyarı; Makalemiz bilgilendirici özelliktedir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Sosyal mecralardan derlenip bu platforma aktarılmıştır.Yorum yaz