Yazar Admin 34 gün önce

Bitcoin Ödemesi Kabul Eden Dünyanın En Büyük 10 Şirketi

Bitcoin Ödemesi Kabul Eden Dünyanın En Büyük 10 Şirketi

Bitcoin kripto paraların babası ve en bilineni. Kripto para sektöründe çok yoğun bir çalışma var. Bunun sonucunda çok hızlı gelişmeler oluyor. Sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen şirketler yakın takip. Fakat bazıları hızlı davranarak en azından bitcoin kabul etmeye ve kullanmaya başladı bile.

Genelde kripto paralara yabancı olanların sorduğu ” Kim Bitcoin kabul ediyor? Nerede kullanabilirim?” soruları oluyor. Bir kullanıcı olarak bakınca bunlar doğru sorular. Bugün bu sorulara kısıtlıda olsa cevap verebiliyoruz. Fakat gelecekte artık bu sorular sorulmayacak noktaya gelindiğinde bugün var olan fırsatlar da büyük oranda kaçmış olacak.

Eğer size de birisi bu soruları sorarsa aşağıdaki önemli firmaları sayabilirsiniz.

1. Overstock.com


Overstock bir perakende dükkanı ve 2014 Ocak ayından bu yana Bitcoin kabul eden en önemli şirketlerden biri. Müşteriler Bitcoin ile bir çok ürün alabiliyorlar. Ev ürünleri, elbise, bebek ürünleri, mobilya ve buna benzer bir çok ürün. Firma şu anda Bitcoin dışında Litecoin, Monero, Bitcoin Cash ve Ethereum da kabul ediyor. Ödeme için önce kripto parayı seçiyorsunuz ürünün fiyatı Bitcoin üzerinden belirlendiği için kripto paranız önce Bitcoin’e dönüştürülüyor ve ödeme tamamlanıyor.

 

2.EGifter


EGifter dünyanın en büyük hediye kartı satıcısı. Kullanılar Sephorai Amamzon, Kohl, Home Depot gibi firmaların hediye karlarını satın alabiliyorlar. Firma Bitcoin için Coinbas ile çalışıyor. En güzeli doğrudan Bitcoin kabul etmeyen firmaların hediye kartını Bitcoin ile alarak bu firmalardan alışveriş yapabiliyorsunuz.

 

3.Newegg


Hırdavat satın almak istiyorsanız Newegg bunu Bitcoin ile alabileceğiniz bir imkan sunuyor.Firma dünyanın en büyük hırdavat satıcılarından biri. Firma Bitpay ile çalışıyor. Ödeme için ödeme sayfasıda Bitcoin’i seçmeniz yeterli.

 

4.Microsoft


Aralık 2014’de firma Bitcoin kabul etmeye başladı. Microsoft hesabınıza Bitcoin ile yükleme yapabiliyorsunuz. Bunlarla film, oyun, xbox uygulaması gibi ürünleri satın alabiliyorsunuz.

 

5. Expedia


Expedia.com dünyanın en büyük seyahat acentalarından biri olarak Coinbase aracılığıylam 2014 yılından bu yana Bitcoin kabul ediyor. Bitcoin ödemesi sadece otel ödemeleri için kabul ediliyor. Firma diğer hizmetlerin de satın alınabilmesi için çalışmalara devam ediyor.

 

6. PayPal


PayPal, dünyanın en büyük global ödeme sistemlerinden biri olarak Bitcoin’i ödeme seçenekleri arasına almış durumda. Ödeme sistemi olarak Coinbase, GoCoin, Bitpay kullanıyor Bitcoin ödemeleri için. Son olarak BrainTree ile yaptıkları ortaklık sonrası kullanıların alım satım ve fon gönderme işlemleri için Bitcoin kullanabilecekleri yeni bir hizmet sunmaya başladı. Firma Ethereum’u da ödeme seçenekleri arasına almak üzere çalışma yapıyor.

 

7. Shopify


Shopify ile kolayca kendi eticaret mağazanızı açabiliyor ve ödeme kabul edebiliyorsunuz. Bu ödeme seçenekleri arasında Bitcoin de var. 2013 yılından bu yana Bitcoin ödemesi kabul eden firma yeni kripto paralara da kapısını açmak üzere çalışmalarına devam ediyor.

 

8. Virgin Galactic


Virgin Galactic Sir Richard Branson’ın sahibi olduğu dünyanın önemli havayolu şirketlerinden biri. Dünyanın en ilham verici girişimcilerinde biri olan Branson sadece Virgin Galactic’de değil diğer firmaları olan Virgin Airline ve Virgin Mobile’da da Bitcoin kabul ediyor. Yani uçak biletinizi Bitcoin ile alabiliyorsunuz.

 

9. Dish


Dish Network bir internet servisi ve uydu tv sağlayıcısıdır. Firma 2014 yılından bu yana Bitcoin’i ödeme seçenekleri arasında bulunduruyor. Firma Bitcoin kabul eden dünyanın en yaygın üyelik firması olarak kabul ediliyor.

 

10. Wikipediawikipedia


Wikipedia, hepimizin bildiği ülkemizde sansür uygulanan dünyanın en büyük online kütüphanesidir. Bir çok insan bilmiyor fakat her hangi bir reklam almayan ve tek gelir kaynağı bağışlar olan Wikipedia CoinJolt aracılığıyla Bitcoin kabul ediyor.

Burada saydıklarımız dünyanın en çok bilinen en büyük Bitcoin veya diğer kripto para kabul eden firmaları. Bunların sayıları gün geçtikçe artıyor. Özellikle ülkelerde kripto paraların yasal bir zemine kavuşmaları ile bu kabul ve yaygınlığın artacağı düşünülüyor. Er yada geç köşedeki kafeye kadar hemen her yerde geçeceği düşünülen kripto paralara bu günden kapıyı açmak bir çok firmanın gelir kapısı olması dışında iyi bir reklam aracı da oluyor.Yorum yaz