Yazar Admin 30 gün önce

Bitcoin Neden Düştü

Bitcoin Neden Düştü

Bitcoinin neden düştüğü belli oldu Paypal kurucusu ve CEO’su Bill Harris ” Bitcoin bir aldatmacadan ibaret dedi” ve fiyatlar 9700 den  9100 dolarlara geriledi.
Bitcoin Çok Kırılgan
 

Recode ile yapılan ropörtajda, PayPal  ve eski Intuit CEO’su Bill Harris, Bitcoin’in “dünyanın hiç görmediği muazzam büyüklükte bir doldur boşalt aldatmacası ” olduğu iddiasında bulundu.

Harris’in eleştirilerini  3 nedene dayandırıyor, Bitcoin’e; ödeme aracı, değer deposu ve içsel değerler açısından  bakıldığında ,bunların hiç birine sahip olmadığı ” Bitcoin tamamen değersiz” olduğunu söyledi.

Harris, Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılmasına bakıldığında, neredeyse hiçbir yerde kabul görmediğini ve  bir günde% 10’luk bir fiyat dalgalanmasının bunu imkansız kıldığını söylüyor.

Her şeyden önce, Bitcoin şüphesiz kullanıcı için başka bir seçeneğin olmadığı senaryolarda, ödeme aracı olarak yararlıdır. Örneğin, sistemden değer transfer etmekte zorlanan Amazon Mekanik Turk işçileri sık sık Purse.io aracılığıyla bitcoin transferi yaparlar. Harris bile, bir ödeme aracı olarak bitcoin’i zaman zaman kullandığını itiraf ediyor.
Bitcoin henüz çok genç yapılan her olumsuz açıklamada dalgalanması gayet normaldir. Bitcoin topluluğu önüne bakacak.
Not : Bu haberlerin kasıtlı olduğunu düşünüyorum birileri yüklü miktarda Bitcoin alacak belliki ve amaçlarına ulaştılar tabi. Her  1 Bitcoin’de 600 dolarlık tasarruf fena bir kazanç değil.Yorum yaz