Yazar Admin 49 gün önce

Bitcoin den Yükseliş Bekleniyor

Bitcoin den Yükseliş Bekleniyor

Fundstart’tan Tom Lee’nin Amerika’daki vergi gününe kadar kripto para piyasasında büyük bir artış tahmin ettiği CNBC raporu 5 nisanda yayınlandı.

Perşembe günü yayınlanan raporda Lee, Amerika’dakilerin kripto mülklerinden yaklaşık 25 milyar dolar vergi borçları bulunuyor ve kripto borsalarının da gelir vergileri ödemeleri gerekecek:

“Amerikan yargısının gelir vergilendirmesine maruz kalanlarda bir satış baskısı olduğuna inanıyoruz. 2017 birçok borsa 1 milyar dolardan fazla net gelir elde etti ve sermayelerini Bitcoin/Ethereum  olarak saklıyorlar ancak vergi yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için BTC/ETH satmaları gerek.”

Lee’ye göre “geçmişteki tahminlere göre 1 dolarlık artış kripto Pazar değerini 20-25 dolar etkiliyor.

Kripto dünyası 2018’in ilk çeyreğinde %50 civarı kayıp yaşandığını söyledi, yani BTC ve ETH için şimdiye kadarki en kötü çeyrekti. Ancak, 2017 aralığında kripto dünyasındaki yükselişte yatırım yapıp 20,000 doları görenler kazançlarına göre ödeme yapmaları gerekecek.

Lee’nin Bitcoin Misery Index’i (BMI)  mart ortasında, BTC fiyatları göz önünde bulundurulduğunda  sahiplerinin ne kadar acınası halde olduklarını göstermek için yaratıldı.

“Düzenleyici başlık riski hala tehlikede. Tavırlar ise hala negatif.”

Lee sözlerini şöyle bitirdi, “ama sonuç olarak, 17 nisan (vergi gününden) sonra Bitcoin’in yükselişe geçmesini bekliyoruz.”

Lee yakın zamanda Bitcoin’in mart 2020’de 91,000 doları bulacağını söylemişti. 2018 sonunda ise 25,000 dolar olacağı tahmininde bulundu.

 

Cointelegraph-Molly Jane ZuckermanYorum yaz