Yazar Admin 30 gün önce

Bitcoin den Sevindiren Haber

Bitcoin den Sevindiren Haber

Duydunuz mu? Bitcoin geri döndü – ve onunla birlikte, altkoinler de yükseliyor. Her düşüşte sosyal medyada felaket tellalcıları bugüne kötü uyanmış olmalı. Çünkü piyasalar güne yükseliş ile başladı. Ancak yenilenen boğa hissiyatını tetikleyen nedir?
Fırtına Bitti
 

Bu haber hazırlandığı sırada, Bitcoin şu anda 8.800 $ seviyesinin üzerinde tutuyor, altkoinlerin çoğunluğu – ki bunların hemen hemen hepsi son birkaç haftadır önemli ölçüde değer kazandı – nihayetinde çok ihtiyaç duyulan ve sağlıklı bir düzeltme yaşadı.

Öyleyse, Bitcoin’de yenilenmiş inancı ve boğa hissiyatını tetikleyen şey nedir? Uzmanlara göre, aslında bunun birkaç nedeni var.

1. Düzenleyici Netliği
Her şeyden önce, hemen hemen her ülkede düzenleyici açıklığın artması, büyük para olan, kurumsal yatırımcıların alana dahil olmalarını teşvik ediyor. Brave New Coin’in CEO’su Fran Strajnar, Forbes’e şunları söyledi:

“Bitcoin bir dizi nedenden dolayı yukarı doğru işlem görüyor. ABD, emtia varlıkları (kamu hizmeti) yerine tahvil tokenlarını düzenlemek için adım atıyor ve bunun sonucu olarak büyük yatırımcıların piyasaya adım attığını görüyoruz. […] Soros ve Rockefeller bu ekosisteme girerken, bu varlık sınıf meşrulaştırılmış ve son derece olumlu bir yönde ilerlemektedir.”

Bu ayın başlarında, koinmedya ailesi olarak, Soros Fonu Yönetiminin Adam Fisher’ın kriptopara ticareti için iç onay aldığını bildirdik – aynı zamanlarda Bitfinex’den bir kişinin yüklü BTC alımı gerçekleşerek boğa piyasasını başlattığına şahit olduk.


2. Kurumsal Yatırımcılar Oyuna Dahil Olması
Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki kurumsal ilgi, diğer küçük yatırımcıların da, çok geç olmadan bu sürece dahil olmalarını teşvik ediyor.  Blockchain platformu Kowala’nın CEO’su Eiland Glover, şu açıklamada bulundu:

“Geleneksel finans sektörü oyuncuları, yakında kripto ticaret pazarlarına girmeye hazırlanıyor. Yeni finans şirketlerinin girişi, yeni paranın tsunamisi ile birlikte daha yüksek seviyelerde likidite sağlamayı vaat ediyor.”

Gerçekten de bir tsunami geliyor. Kanada’daki çok uluslu kitle iletişim araçları ve enformasyon firması Thomson Reuters tarafından yapılan bir ankette, 400’den fazla müşterisinin yüzde 20’sinin önümüzdeki altı ay içinde kripto-para piyasasına ortak bir girişimde bulunmayı düşündüğü ortaya çıktı.


3. Piyasa Olgunlaşıyor
Belki de en önemlisi, kripto para piyasasının olgunlaştığı gerçeğidir – ve bununla birlikte, yatırımcılar şu anda bulunduğumuz yeri ve nereye gittiğimizi daha iyi anlamaya başlıyorlar. ZenCash’ın kurucularından Rob Viglione, Forbes’e şunları söyledi:

“Son günlerdeki bu yüksek seviye, insanların piyasaya yeniden yavaşça girdiği konusunda sağlam bir göstergedir. İnsanlar, blockchain teknolojisinin uzun vadeli potansiyeli hakkında daha ciddi bir bakış kazanmaya başlıyor. Aynı zamanda büyük yatırımcıların bu sektöre dahil olmalarının yolunu açıyor. Bu da küçük yatırımcının güvenini artırıyor.”

Tabii ki, bir şey yükseliyorsa düşer de ve yeşil mumları genellikle kırmızı mumlar takip eder, oyunun kuralı böyle. Ancak, enseyi karartmayın. Düzenlemelerin uygulanmaya sokulması, artan kurumsal yatırım ve düzenbazları piyasadan silinmesi gibi tüm işaretler yaklaşan bir boğa koşusuna işaret ediyor.Yorum yaz