Yazar Admin 35 gün önce

Bitcoin 6 Bin Doların Altına Düşebilir mi

Bitcoin 6 Bin Doların Altına Düşebilir mi

Bitcoin ve ardından Ethereum son çıkışla 8000$ ve 500$ seviyelerini aştılar. Son 24 saat içinde Cardano ve Stellar dışında diğer ana coinlerde fazla bir hareket görülmedi. Diğer coinlerin çoğu belli bir dar aralıkta salınım hareketi yaptı.

Şu anda kripto para pazar hacmi 325 Milyar Doların üstünde. Son çıkışından bu yana 300 Milyar’ın altına inmedi. Bir ara pazar hacmi 340 Milyara dayandıysada son satışlarla birlikte tekrar 330’un altına indi. Pazar son bir haftada totalde ciddi kazanımlar sağlarken sürekli bir ileri bir geri salınıp duruyor.

Bu beklenti analizimizde dünyanın farklı noktalarından farklı yatırımcı ve uzmanların düşüncelerini bir araya getirdik. Bu insanları yatırımcı, madenci, şüpheci, analist ve sosyal medya öncüleri olarak tanımlayabiliriz. Bu çalışma okuyuculara tam bir resim vermesi için hassas bir şekilde yürütüldü. Bu analiz kripto para pazarının öncüsü olduğu için Bitcoin’e odaklandı.

Bitcoin [BTC]

Uzun bir süre kenarda sessiz kalan Bitcoin son çıkış hareketiyle bir anda 8000 Dolara çıktı. Son olarak dün 8500 Doları test etti fakat henüz kıramadı. Bitcoin şu anda 8000 Doların hemen üzerinde stabil görünüyor. Bitcoin geçen haftayı totalde %20 civarında bir kazançla kapattı. Bu durum özellikle Bitcoin’in 6000 Doların altına 3-4000 Dolar seviyelerine ineceğini söyleyenlerin baskısını atmak için önemliydi. Uzun bir süredir güçlü bir ses vermeyen tüm sosyal medya öncüleri sırayla zaman ve çıkış fiyatı olarak tahminlerini sıralamaya başladılar. Şu anda Bitcoin 8500 Doları test ediyor ve ilk hedef bu direnci kırmak. Eğer bu direnç kırılırsa ilk hedef 8700 seviyesi.

Dallas’tan bir  Altcoin muhabiri olan Andria Cox;
“Bitcoin az çok 2014 yılında takip ettiği yolu takip ediyor. Eğer bu devam ederse fiyatın 5000 Dolara düşmesini bekleyebiliriz. Bu sadece 2014 ve 2018 yıllarının grafiklerini takip ettiğimizde ortaya çıkabilecek bir ihtimal. Bu olabilir de olmayabilir de.” diyor

Seattle’dan bir Bitcoin yatırımcısı olan Jacob Hall;
“Bitcoin’in aşağı yönlü kanalı kırdığı doğru ve şu anda pazar boğa trendine girmiş görünüyor. Fakat ben henüz pazara girme taraftarı değilim çünkü halen teknik olarak bir düşüş trendindeyiz. Bitcoin’e sadece 1200 EMA’yı kırasa girerim. Bu durumda destek onaylanmış olur. Bu benim boğalarla birlikte olmamı sağlayacak şey.” diyor.

Hamilton’dan bir madenci olan Sam Anderson;

“Bitcoin şu anda eşit olarak hem ayı hem de boğa trendinin ortasında duruyor. Tam olarak boğa dememiz için önce 9000 Doları kırması ve 11600’ü test etmesi gerek. Eğer fiyat 8.000 Dolar seviyesini reddederse, aşağıda 5500 Dolar ayı trendini test edebilir.”diyor.

Bir kaç görüş sunduğumuz beklenti analizinin istatistiklerine göre Bitcoin konusunda yanıt verenlerin %67’si Boğa yaklaşımında. Bunun gerekçesi olarak da ABD’de ki vergi ödemelerinin geçmesini sayıyorlar. Onlara göre şu andan  itibaren daha fazla insan Bitcoin’e yatırım yapacak. Kalan katılımcıların ise %33’ü Bitcoin ile ilgili ayı piyasasını daha muhtemel görüyorlar. Onlara göre ciddi bir düşüş yaşanacak.Yorum yaz