Yazar Admin 30 gün önce

Binance Nano İşlemleri Geri Yükledi

Binance Nano İşlemleri Geri Yükledi

Bugün sabah Nano, paralarının Binance’da çekme ve yatırma işlemlerine açıldığını duyurdu. Binance’ın “blok zinciri sorunları” gerekçe göstererek tüm Nano işlemlerini durdurmuştu. Bu sorun şimdi ortadan kalkmışa benziyor.
Sorun, “senkronizasyon ve önyükleme nedeniyle ağ sorunu” olarak tanımlandı. Bu önyükleme hatası, doğru bir şekilde çözülmeyen düğümlere yol açtı ve böylece blok zincirinde senkronizasyonla ilgili sorunlara neden oldu.

Nano, ilk olarak Raiblocks olarak biliniyordu. Şu anda piyasa değeri ile 29. sırada yer alıyor, bu haber hazırlandığı sırada  6,85 dolar seviyesinde işlem görmektedir.


Konuyla alakalı Twitter’da, Bhuvn kullanıcısı şunları söyledi:

“#nano sahipleri için iyi haber”

Bir başka kullanıcı;

“Nihayet, SIZLERI SEVİYORUM”

V11 güncelleme ve bootstrapping hatası arasındaki ilişki hakkında Nano şunları söyledi:

“Bu hatanın ortaya çıkışı ile evrensel blokların uygulanmaya koyulmasının aynı zaman diliminde gerçekleşmesi, birbiriyle ilişkili değildi.”

Nano hızlı bir şekilde arka arkaya güncelleme yapması blockchainde bir yamaya sebep oldu. Neyse ki v12 ve v12.1 denilen iki güncelleme hatasından geri döndü. V12 güncellemesi sorunu çözdü ve para biriminin tekrar değiştirilmesinin yolunu açtı.

“12 versiyonunun güncellemesi daha güvenli ve istikrarlı bir Nano ağıyla sonuçlanıyor.”

Nano, birkaç ay önce, korsanların hedefi oldu. Korsanlar, BitGrail’den 195 milyon dolarlık değerinde Nano çalmışlardı. Nano vakfı, daha sonra, kurbanların tazminatı için bir yasal fon oluşturulmasına karar verdi:

“Bugüne kadar, gözden geçirdiğimiz tüm güvenilir kanıtlar, BitGrail’in borsasının yazılımındaki bir sorunun, fonların kaybına neden olduğunu kanıtlamaya devam ediyor.”Yorum yaz