Yazar Admin 34 gün önce

Amazon dan Kripto Paralara Olumlu Haber

Amazon dan Kripto Paralara Olumlu Haber

Dünyanın eticaret devi Amazon’un kripto paralara olan ilgisi her zaman merak konusu olmuştur. Çünkü kripto paraların Amazon ile bir araya gelmesi kripto paraların geniş kullanım alanı kazanması dışında aynı zamanda kafalardaki yasallık ile ilgili soru işaretlerini de giderecektir.

Sanırım er yada geç Amazon’un kripto paralarla kullanımına dair girişimler göreceğiz. Firmadan gelen haberlere göre de Amazon kripto paralarda büyük bir gelecek ve bir çok fırsat görüyor. Yakın zamanda firmanın aldığı patent bu yönde çalışmaların olduğunu gösteriyor.

Patente ”Pazaryeri veri akışı” başlıklı ve 17 Nisan 2018’de Amerikan Patent ve Marka Dairesi onaylı.

Belge içeriğine göre patentin amacı satış yapan birey ve organizasyonların bilgilerininde dahil olacağı bir ağ tasarlamak. Patent sahibi olarak firmasın alt şirketlerinden olan Amazon Teknoloji görünüyor. Ek olarak patent içeriğinde yapılan tanıma göre geliştiriciler bilgileri kullanarak alarm verecek yada anlık karar verecek geliştirmeler yapabilecekler.

Patente göre bu sistemin bazı durumlarda kullanılabilecek. Bunlardan bazıları ” web sitesi tıklama akışı, pazarlama, finansal bilgiler, üretim geliştirme ve sosyal medya, operasyonel giriş bilgileri, data ölçüm ve benzeri.

Çünkü Amazon ekibine göre sadece Bitcoin gibi kripto paraları kullanmak bireysel bilgi akışının uygun bir şekilde olması için yeterli olmaz.

”Örneğin, elektronik ve internet satıcılarından bir grubun Bitcoin işlemi kabul etmesiyle müşterinin Bitcoin adresi ile eşleşmiş olan gönderi adresi otomatik olarak gelmiş olacak. Böylece sadece belli bir Bitcoin cüzdan adresinden işlem yapılmasıyla daha önce eşleşmiş olan tüm alışverişle ve gönderiyle ilgili bilgiler otomatik olarak çağırılacak” diye tanımlama yapıyor evrak.

Bununla birlikte Amazon bu patent sonucu ilgili kanuni mercilere gereken bilgi akışını sağlayabilecek. Bu konuda belgede şöyle tanımlanmış;

”Belki müşteri veya global Bitcoin işlemi kabul eden satıcı konusunda ISP (internet hizmeti veren) bilgisi ve kaynak IP adresi ve gönderi adresi bir Bitcoin adresi ile eşleştirilebilecek”

Patentin onaylanması sonrası Amazon kripto paralara yönelik olarak pazaryeri için yeşil ışık yakmış oluyor. Bu diğer pazar yerlerinin de aynı alanda ilerlemeleri için öncü bir çalışma olacaktır.Yorum yaz