Yazar Admin 33 gün önce

Amazon da Bitcoin Fiyatları Nasıl Olacak

Amazon da Bitcoin Fiyatları Nasıl Olacak

Amazon, bitcoin’i yakiında kabul edebilir. Evet yanlış duymadınız. Amazon Technologies, Inc. – Amerikan elektronik ticaret ve bulut bilişim devi veri hizmetleri sunan bir pazariçin patent aldı. Daha da önemlisi, patentte bitcoin işlemleri bulunmaktadır.

Patent Onaylandı
ABD Patent ve Marka Ofisi, bir akışlı veri piyasasında bir patent için Amazon Technologies’in başvurusunu onayladı. Söz konusu patent ilk olarak Eylül 2014’te dosyalandı ve bitcoin işlemlerine iki kez atıfta bulundu.

CNBC tarafından belirtildiği gibi, ilk bitcoin ile ilgili örnek, “global bitcoin işlemlerini (veya herhangi bir kripto para birimi işlemini) yayınlayan veya içeren bir veri akışını” tarif etmiştir:

Örneğin, bitcoin işlemlerini kabul eden bir grup elektronik veya internet perakendecisi, bitcoin adresiyle ilişkili olabilecek bir gönderim adresine sahip olabilir. Elektronik perakendeciler, ilişkili adresi oluşturmak ve birleştirilmiş verileri birleşik bir veri akışı olarak yeniden yayınlamak için gönderim adresini bitcoin işlem verileriyle birleştirebilir.

Bir grup telekomünikasyon sağlayıcısı, birleşik veri akış yönünde abone olabilir ve işlemlerin IP adreslerini ait olduğu ülkelerine bağlayabilir. Devlet kurumları, işlem katılımcılarını tanımlamaya yardımcı olmak için abone olabilir ve vergi işlem verilerini ilişkilendirebilir.

CNBC ayrıca, bitcoin cüzdan adreslerini IP’ye veya fiziksel adreslere ilişkilendirmek için ilgili kurumun, küresel bitcoin işlem verileriyle nasıl ilgilenebileceğini açıkladığını da not etmektedir.

Amazon Bir Mihenk Taşı Olabilir
Amazon’un bitcoin’i kabul ettiğini hayal edebiliyor musunuz? Peki sonra ne olacağını hayal edebiliyor musun?

Bugün bitcoin’in fiyatına bakın, yaklaşık 8000 dolar. Geçen hafta  başlarında 6800 $’dan sonra birden 8300 dolara kadar çıktı. Ve bu biraz düştü ama 8000 dolarda tutunmaya devam ediyor.

Bunu düşünün, bitcoin henüz çok erken aşamalarında. Bugün pek fazla kabul noktası yok, Çoğu kişi bitcoin ne olduğunu bile bilmiyor. Elbette insanlar muhtemelen bitcoin terimini birkaç kez duymuşlardı ama ne olduğunu gerçekten bilmiyorlar.

Kız arkadaşıma sorduğumda, arkadaşlarıma sorduğumda kardeşlerime sorduğumda; evet basında yada orda burda hepsi bitcoin’i duydular ama bitcoin’in aslında ne olduğunu gerçekten bilmiyorlar. BitCoin’in gücünü ve sahip olduğu potansiyeli gerçekten bilmiyorlar.

Amazon dünyanın en büyük perakendecilerinden biridir, dünyanın en büyük online perakendecisi. Her yıl yüz milyonlarca dolar değerinde ürün satıyorlar, şimdiye kadar Amazon’dan bir sürü ürün aldım, biraz geçikiyor ama olsun Türkiyedekilerden hem daha ucuz hem daha fazla çeşit var.

Şu ana dek hepimiz Amazon’dan yada Alibaba’dan ürünlerini haliyle kredi kartıyla satın aldık. Eğer bu yazıyı okuyorsanız siz de büyük ihtimalle benim gibi düşüneceksiniz ve bu online sektör devlerinde bir daha kredi kartını kullanmayacaksınız. Hem işimizi baltalamaya çalışan bankaların kartını niye kullanalım ki? Bitcoin kullanır işimize destek veririz, öyle değil mi?

Amazon, bitcoin’i kabul etmesi , bu, tüm kriptopara sektörü için eksiksiz bir oyun değiştirici olacaktır. Bugün, Amazon’da işlem yapmak için bitcoin’i kullanmaya başlamak için bitcoin ve kriptopara hakkında hiçbir şey bilmeyen yüz milyonlarca insanda tam anlamıyla merak uyandıracaktır. Bu gerçekleştiğinde, bitcoin bırakın havaya fırlamasını büyük ihtimalle stratosferi geçer.

Ticaretin ilk birkaç günü içinde birkaç bin dolar sıçrayacağını düşünüyorum. Amazon’un bitcoin’i olası kabulu, sektör için bir mihenk taşı olacaktır. Amazon’un bu görevi üstlenmesiyle, diğer çevrimiçi pazarların, bu online devin gerisinde kalmayı riske alamazlar, gerek bölgesel gerekse küresel diğer online pazarlara örnek olur kripto sektörünü bildiğiniz uçururlar.Yorum yaz